Du leser nå forumet som en gjest. Dette gir kun begrenset adgang til forumet og dets funksjonaliteter. Ved å registrere deg gratis, får du tilgang til å delta i diskusjonen, sende private meldinger (PM) til andre brukere, svare på avstemninger, se på vedlegg, tilgang til kalenderen, samt mange andre ting. Ved å registrere deg, får du også tilgang på mange andre nyttige funksjoner, som for eksempel at forumet gir deg beskjed om nye innlegg siden ditt forrige besøk - uansett hvor i verden du logger deg på!
Registrering er raskt, enkelt og helt gratis, så bli med i dag!
Dersom du har problemer med registreringen eller brukerkontoen din, kan du kontakte oss.
Hei, Gjest! Vi trenger flere moderatorer til forumet vårt. Har du lyst til å bli med i moderatorteamet, så ta kontakt med rEPPA.
Begynner å bli en stund siden forrige bildegalleri nå, men her kommer bilder fra dagens kamp. Dette er kun mine bilder, Petter og Stefan legger til sine bilder når de er klare.
LSK.NO har Seb.R som tar mase bilder av kampen. Kan ikke kfl sine fotografer heller fokusere på tribunebilder?
Jeg vet at dette er frivillig arbeid, men hvis det er mer spennende å ta bilder av kampen kan vel kanskje kfl søke etter en fotograf som fokuserer på tribunen?
Jeg vet at dette er frivillig arbeid, men hvis det er mer spennende å ta bilder av kampen kan vel kanskje kfl søke etter en fotograf som fokuserer på tribunen?
Jeg mener det blir helt feil å forvente en hel masse tribunebilder fra en kamp som LSK - KIL hvor det møter opp 3685 tilskuere.
Husk at fotografene må holde seg på kortsidene under kampen. Derfor bør man ha mye zoom for å få de gode tribunebildene. Videre er det ganske mørkt på feltet (med unntak av midt på sommeren) på grunn av takkonstruksjonen.
Men om du bare skal ta tribunebilder er det jo kanskje en mulighet for å ikke ha akkreditering, men heller snike seg ned foran tribunen under kampen og ta noen bilder derfra? Da holder det fint med 70-200 2.8. Det hadde jo vært en fin løsning, og du kan nok få mange kule bilder hvis du er klar i de rette øyeblikkene.
Vi andre kommer nok til å ta flere tribunebilder før kampen, men under kampen er det best å konsentrere seg om banen. Petter kommer til å ta bilder under kampen i morgen, og jeg skal si ifra om at det ønskes mange tribunebilder
Ikke for å spore for mye ut av tråden, men håper moderatorer godtar dette, for da kan KFL muligens ende opp med en ny fotograf.
Tanken er å starte med telezommen, så plusse på med en konverter etterpå. Har også 550D så kan filme til en evnt årvideo hvis det øsnkes også.
Meget bra at det igjen kommer bilder igjen, håper dere fortsetter med denne løsningen til nye kfl.no kommer opp. Det er vell pga tiden det tar å laste opp, og at serveren raste sammen at bildene ikke har kommet fra tidligere kamper.
Dette handler jo om bildeseriene til KFL, så det kan da ikke være så mye off-topic. Tror egentlig ikke du trenger extender til 70-200 for å ta bilder av feltet. Du mister jo mye lys når største blenderen blir F/4 med 1,4X extender, og tro meg, det blir mørkt på feltet under kamp utover høsten! Da er det bedre å ha litt mindre zoom og heller kunne bruke F/2.8.
Men som sagt, vi andre kommer også til å legge ut flere tribunebilder framover. Både bilder fra før kamp, men også etter kampen (hvertfall når det blir seier).
Kommentar